Helena Leisztner Kroftová

j p

Absolventka Vysoké školy ekonomické, fakulty obchodní v Praze, studií figurální kresby v ateliéru Boženy Kubové.

Zakládající členka a členka  představenstva FNMWA , členka Fóra žen. Od mládí pracovala v kulturní sféře, věnovala se oděvnímu designérství, její vítěznou kolekci  předváděly mj. E. Herzigová, ..  , 2 roky spolupráce s  divadlem Rubín-herectví, vedla  umělecký soubor A prima vista, předchůdce modelingových agentur, kde začínala např. Tereza Maxová, věnovala se moderování, tlumočení, organizování výstav, 8 let pracovala na Argentinském velvyslanectví pro  velvyslance v tiskové a kulturní oblasti. Odjíždí na 7 let do zahraničí, kde organizovala výstavy  a realizovala vlastní obchodní a uměleckou činnost. Pracovní pobyty Španělsko, Itálie, Švédsko, Thajsko, Brazílie, střední Amerika…

 

Po návratu do ČR se četně věnuje charitativním činnostem, PR-marketingu při organizování výstav a Gala večerů pro VIP z politického, obchodního a kulturního života ČR a zahraničních společností. Sama vystavuje a prezentuje s art-fashionshow v ČR a v zahraničí. Její díla jsou používána i v průmyslovém designu, věnuje se přednáškové a konzultační činnosti, moderování.

 

Je autorkou uměleckých Projektů, Praga Caput Regni- Rei publicae, Venice infinity a Colours of Woman, patronkou Žena s.r.o., 10 let publikuje její výtvarné aktivity Leaders Magazine a další česká a zahraniční média, včetně knihy Fineartu, uloženo v Národní knihovně NY a Florencie.

 

Tři roky spolupracovala s Českou Miss, je autorkou oděvů na téma státních, historických symbolů, loga  a scénického oděvu v národních barvách, které zahajovaly Mezinárodní Bienále Umění-NG 05 . Jako první nahradila národní kroj při mnoha zahraničních soutěžích, např. Miss  Earth 06-Manila, Miss Universe-Mexico, Los Angeles, Kuala Lumpur……

Získala cenu Zenit MMT -88, Talent 90, cenu Masarykovi Akademie Umění za syntézu vizuálních umění 05 a nominaci na Ženu roku za kulturu 06-PLM

 

V roce 2011 zastupuje ČR na Mezinárodní výstavě moderního umění 27 autorů 27 zemí EU v Paříži - La Coupole, pod záštitou Rotary International.

Dále na Mezinárodní výstavě moderního umění-Vibo Valentia,Itálie, Palác E. Gagliardi  získává Mezinárodní cenu Límen Arte 11  za obraz z cyklu Venice infinity-San Marco, maska-žena s efektem 3D.

Syntetizuje vlastní olejomalbu, fotografii,perokresbu, kombinovanou techniku,  s efektem 3D, vlastní poezii , variabilní oděv, choreografii  ve svých art-fashion-shows, včetně doplňků s motivy vlastních obrazů, loga nebo produktů společností včetně národních symbolů hostitelských zemí.

 

Více na www.leisztner-art.com