Lenka Dušková

Lenka Dušková se narodila v Prachaticích, je absolventkou Provozně ekonomické fakulty Vysoké školy zemědělské v Praze a Dějin umění při Rudolfinské akademii v Praze.

V devadesátých letech pracovala jako návrhářka oděvů, posléze působila pro zahraniční společnost se sídlem v Ženevě, Exclusive Books Distributors LTD, a rozvíjela distribuci světových encyklopedií jako manažer prodeje pro Českou republiku s týmem vyškolených prodejců. Po ukončení dějin umění na Rudolfinské akademii v roce 2002 přijala čestnou funkci Konzervátora památkové péče pro oblast Prahy – Západ a zároveň sama několik let vytvářela s Galerií Jiří Švestka rozsáhlý pilotní projekt Umění pro kancelářské budovy a korporátní klientelu, kde spolupracovala s nejvýznamnějšími developery působícími v České republice a českými a zahraničními umělci. V současné době se zabývá investičním poradenstvím a prodejem investičních celků, pracuje na akvizicích pro největší české i zahraniční investory. Od založení NMWA (Friends of the National Museum of Women in the Arts) v roce 2007 působí v představenstvu, od roku 2009 jako místopředsedkyně představenstva, od roku 2012 do roku 2015 předsedkyně představenstva.

Ve volném čase se věnuje jezdectví, in-line bruslení, lyžování, a kromě dalších sportů cestování, kresbě a dějinám umění. Mluví plynně anglicky a španělsky.